Every Stage

Fotelik Joie Every Stage opinia

Fotelik Joie Every Stage kupiłam jeszcze zanim urodził się Gabryś. Byłam bardzo optymistycznie do niego nastawiona po przeczytaniu opinii w internecie (których jednak jest mało w języku polskim), na początek wybrałam jednak fotelik typu nosidło (moim zdaniem najlepsze dla takich maluszków, gdy dziecko zaśnie nie trzeba go budzić, tylko wyjąć ze wszystkim). Kilka razy przymierzałam małego do fotelika Joie i zawsze był zadowolony więc na jego, póki co, najdłuższą trasę w życiu zamontowaliśmy ten super sprzęt. Dlaczego super? Czytajcie! 

RWF - o co chodzi?
RWF czyli rear way facing, to grupa fotelików samochodowych montowanych tyłem do kierunku jazdy. Poleca się by dzieci podróżowały w ten sposób jak najdłużej - dlaczego? Podczas zderzenia samochodu, w którym zamontowano fotelik skierowany przodem do kierunku jazdy, głowa dziecka jest gwałtownie wyrzucana do przodu, czego skutkiem jest bardzo silne szarpnięcie szyi i głowy oraz możliwość uszkodzenia kręgosłupa. Przy zastosowaniu fotelika skierowanego tyłem do kierunku jazdy, skorupa fotelika będzie działać jak tarcza ochronna absorbująca oddziaływanie wszystkich sił. Tu dziecko będzie „wciskane” w fotel na odcinku od głowy do miednicy. Pamiętam jak kilka lat temu kupiłam fotelik dla Oliwiera; do dziś jestem z niego bardzo zadowolona ale zawsze przerażało mnie gwałtowne hamowanie. Głowa śpiącego dziecka leciała do przodu, sprawiając wręcz wrażenie, że zaraz się urwie. Z pewnością wiecie o czym mówię! Gabryś w swoim foteliku RWF podczas hamowania jest wciskany w oparcie - dokładnie tak, jak opisują to producenci.

Zakres wagowy i wiekowy fotelika Joie
foteliku Joie Every Stage możemy przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy od narodzin aż do osiągnięcia przez nie wagi 18kg - czyli do około 4-5 roku życia, następnie do 36kg (czyli do samego końca) mamy możliwość zamontowania fotelika przodem. Teoretycznie aż do 12 roku życia możemy przewozić dziecko właśnie tym fotelikiem, maksymalizując poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Praktycznie: jest to jednak trochę uzależnione od wagi naszych pociech i osobistych predyspozycji.
Jeśli wolisz, fotelik można zamontować tylko przodem ale myślę, że byłoby to bez sensu - po to w końcu mamy opcję montowania tyłem by z niej skorzystać. Siedzenie montuje się za pomocą pasów samochodowych, a ich rozmieszczenie może niektórym przeszkadzać w umieszczeniu dziecka na miejscu. Nie jest to jednak problem! Ja po prostu na tą chwilę, gdy wkładam dziecko do fotelika zahaczam pas tak, by mi nie przeszkadzał.

źródło: 4kids.com.pl

Maksymalnie dostosowany do dziecka
Uwielbiam ten fotelik za kilka opcji, dzięki którym możemy go rewelacyjnie dostosować do aktualnych potrzeb dziecka. Okazuje się, że jeden produkt może być odpowiedni tak samo dla malutkiego dziecka, jak i mojego 5 letniego dzikusa. 6 pozycji ustawienia fotelika; 2 stopnie na jazdę tyłem i kolejne 4 na jazdę przodem gwarantuje najwyższy poziom dostosowania produktu. Idealna pozycja półleżąca to mistrzostwo świata! Gabryś jest zrelaksowany, ledwo wsiada do auta i już zasypia - a jeśli nie śpi, siedzi spokojnie i zajmuje się oglądaniem świata. Wysokiej jakości wyściółki i tekstylia zapewniają dodatkowy komfort dziecka, tkanina jest delikatna w dotyku i miękka. 

Bezpieczeństwo
W budowie fotelika przewidziano i zastosowano szereg opcji, które wpływają na bezpieczeństwo użytkowania: 

Fotelik jest zbudowany z solidnego tworzywa, wzmocniony na bokach i w zagłówku, posiada również system wentylacji dzięki czemu dziecko latem nie będzie się w nim pociło. Wyposażono go w specjalną wkładkę dla niemowląt, która ma wypełniać zagłębienie siedziska i idealnie dopasowywać się do delikatnego ciała małego dziecka. Wkładki redukcyjne zapewniają większe bezpieczeństwo najmłodszych dzieci aż do około 9 miesiąca życia. Joie jest znane z produkcji atrakcyjnych cenowo i solidnych fotelików samochodowych dla dzieci. 

Atesty
Joie Every Stage jest laureatem 2 nagród Best Baby and Toddler Gear 2016 (złota oraz wybór konsumentów) - nagrody przyznawanej w Wielkiej Brytanii. Posiada homologację ECE R44/04, co oznacza, że fotelik jest zgodny z podstawowymi wymaganiami bezpieczeństwa określonymi w europejskim standardzie bezpieczeństwa ECE R44.

3 tryby dostosowania do dziecka
Joie Every Stage jest naprawdę łatwy w instalacji na różnych etapach. Istnieją trzy różne tryby dostosowania fotelika:

Sposób montażu
Fotelik jest rewelacyjnie oznakowany, dzięki czemu mamy pewność, że zostanie dobrze zamontowany. Dokładne rysunki przedstawiają drogę, którą należy przeciągnąć pasy w poszczególnych grupach wiekowych. Jest to bardzo pomocne nawet dla osoby, która montuje fotelik po raz pierwszy. Jeśli mamy wątpliwość możemy zajrzeć również w dołączoną instrukcję w wersji drukowanej lub zapytać/ poprosić sprzedawcę o pomoc. Pamiętaj by zawsze przed jazdą sprawdzić czy pas jest zapięty i dobrze naciągnięty!

Dodatki
Do fotelika dołączonych jest kilka wkładek, które maksymalizują komfort podróży małego dziecka oraz stawiają bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Nasz Gabryś szybko rośnie więc pierwszą wkładkę zdemontowaliśmy bardzo szybko - miałam obawy czy bez nie nie będzie "latał" - moje wątpliwości okazały się bezpodstawne. Pozostałe wkładki i zabezpieczenia trzymają go solidnie na miejscu. W foteliku mamy także małą kieszonkę z siateczki do przechowywania drobnych zabawek, małej książeczki lub innych gadżetów dziecka.

Fotelik w naszym przypadku okazał się strzałem w dziesiątkę! Ewidentnie jest wygodny, solidny i tani - biorąc pod uwagę jego kompleksowe zastosowanie. Występuje w 6 różnych kolorach i kosztuje około 850zł. Właściwie może to być jedyny fotelik naszego dziecka. Jeśli macie wątpliwości, przed zakupem warto wybrać się do sklepu lub autoryzowanego przedstawiciela i przypasować dziecko do fotelika (jeśli kupujemy dla większego malucha) lub po prostu obejrzeć i przetestować jego funkcje. Oficjalnym przedstawicielem marki Joie w Polsce jest 4KIDS - na ich stronie znajdziecie również opinie o produktach czy listę aut, z którymi fotelik Joie jest kompatybilny.

Kontakt

4KIDS SKLEP FIRMOWY

ul. Józefa Marcika 27

30 - 443 Kraków

+48 881 919 785

9 - 17


Copyright © Joie
Projekt i wykonanie: