Litetrax4

 

Przez ostatnie 10 dni dzięki firmie 4KIDS mieliśmy okazję testować nową wersję bardzo popularnego wózka joie litetrax w wersji 2016.

Co zmieniło się w wózku w stosunku do poprzedniej wersji ? Głównie koła i tapicerki, ale nie tylko Nowe wersje dostępne będą w sprzedaży już w czerwcu. Mamy do wyboru  kolory  night (czerń), eclipse (granat) khaki(wiadomo ;-) ), rust (pomarańcz z czarnym) i chromium (szary).  Ponad to producent zwiększył kosz na zakupy i wprowadził dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym rozłożeniem wózka, ulepszono również system rozkładania oparcia.

Kolor naszego wózka to eclipse. Przyznaje, że wizualnie bardzo fajnie granat pięknie komponuje się z czarnym.

 

 

TROCHĘ CECH WÓZKA

Buda

To co  rodzice lubią najbardziej czyli wielka buda w rozmiarze XXL . Z dobrych wiadomości rozłożona (bez części dodatkowej- siateczkowej) dobrze osłania dziecko, słońce nie świeci w oczy, przy czym nie zasłania widoków, bo przecież ciekawski pasażer nie ma ochoty oglądać fajnej wielkiej budy  tylko świat.

 

 

Koła

Pojedyncze, wykonane z pianki. Koła przednie możemy zablokować do jazdy na wprost ( czy tylko ja nigdy nie używam tej opcji ?). Dodatkowo ważny dla mnie aspekt to – możliwość demontażu wszystkich 4 kół, często mamy mało miejsca do schowania wózka, warto wtedy zdjąć koła i od razu idzie to łatwiej. Producent zmienił materiał z którego wykonane są koła. Nie wiem jak sprawowały się koła w poprzedniej wersji wózka, ale tu  po 10 dniach testowania umyłam koła i są jak nowe. Nie zauważyłam zniszczeń ani śladów po kamieniach. Miałam wózki w których dzięki kamieniom i kamyczkom miałam dziury w kołach wykonanych z pianki, jeździć się dało, a chyba nie tak to powinno wyglądać.

 

 

Siedzisko

Miękkie i wygodne. Tapicerka jest przyjemna w dotyku, wygląda jak „denim”. Co jest dobrą alternatywą dla osób nie lubiących ortalionowych tapicerek. Wysokość siedziska to 43 cm,dodatkowo tak samo jak w wersji air mamy spory zapas miejsca między końcem oparcia a budą .

Regulacja oparcia za pomocą dźwigni, siedzisko możemy rozłożyć w 4 pozycjach od siedzącej do leżącej. [...]

 

Pasy

5-punktowe, rozdzielne. Ważna sprawa z tą rozdzielnością- możemy zakładać i ściągać wkładki/śpiworki kiedy tylko chcemy. Przy pasach łączonych jest to utrudnione. Pasy mają osłonki. Mamy do wyboru 3 wysokości pasów. Zmiana wysokości jest dość łatwa ( wystarczy przewlec je z tyłu i zmienić wysokość ). Zatem zrobimy to bez pytania innych użytkowników tego wózka jak to zrobić niestety nie zawsze jest to takie oczywiste.

 

Waga

Wózek waży ok 9-10 kg, ważna informacja dla osób, które szukają lekkiego wózka.  Jest to dość sporo. Warto wziąć pod uwagę jeśli planujemy wnosić wózek na 4 piętro.

 

Hamulec

Nożny, identyczny jak w wersji air, umieszczony przy prawym kole . Wygodny w użyciu

 

 

Kopanie w stelaż

W tym modelu również nie występuje, rurka na dole stelaża jest wysoko, co bardzo mnie cieszy, bo chodzę szybkim i zamaszystym krokiem, nie muszę myśleć o tym żeby na to uważać.

 

Hałas

Wózek jest cichy, nie terkocze z tym, że od czasu do czasu słychać przednie koła. Nie jest to typowe terkotanie jak np. w niektórych parasolkach, ale delikatne stukanie. To samo pojawia się w wersji air.

 

Kosz

Pojemny, wiele pomieści . Dostęp do niego przy rozłożonym oparciu jest nieco ograniczony, ale nie niemożliwy.

 

 

Składanie

Jeden ruch i gotowe. Rozwiązanie jest świetne! Wózek podobnie jak jego starsze wersje oraz  wersja AIR na pompowanych kołach składa się tapicerką na zewnątrz. Trzeba mieć to na uwadze zwłaszcza w zimie, ale przecież  nie każdy wozi wózek w aucie

Wózek możemy złożyć z pałąkiem i z organizerem, chociaż ja preferuję zdejmowanie ich przed złożeniem. Na zdjęciu uchwyt do składania. Wózek stoi sam po złożeniu.

 

 

Pałąk

Otrzymujemy razem z wózkiem, obszyty jest pokrowcem, który możemy zdjąć do prania. Świetne rozwiązanie, nie trzeba czyścić samego pałąka . Pałąk jest plastikowy, obszycie materiałowe, to chyba lepsze rozwiązanie niż pałąk z pianki, małe ząbki raczej go nie uszkodzą ;-)   Pałąk jest wypinany z obu stron .

 

 

Podnóżek

Regulowany dwustopniowo, podnoszony – ważna informacja dla rodziców maluszków, które jeszcze nie dosięgają do plastikowego podnóżka i często śpią na spacerach, nóżki nie zwisają podczas spania. Dodatkowo podnóżek plastikowy dla większego dziecka.

 

 

Wentylacja i podgląd na pasażera

W budzie schowany mamy panel wykonany z siatki , przydatna rzecz w czasie gorącego lata. Mniej funkcjonalne w zimie, ale nie musimy budy rozkładać aż tak, bez tej części jest i tak bardzo duża.

Mamy również okienko do poglądu pasażera podszyte siatką, brakuje dzyndzelka  o który możemy zaczepić zwinięty materiał okienka, ale materiał dość dobrze przylega do budy i nie zdarzyło nam się, żeby  wiatr nim majtał.

 

 

Organizer, folia przeciwdeszczowa

Organizer jest w zestawie, posiada dwa otwory na wodę/kubek/bidon i jedną zamykaną na rzep kieszonkę. Przyznaję, że wolę swój organizer, ten dość często musiałam poprawiać, trzeba go mocno wsunąć, żeby tego uniknąć. Dodatkowo w cenie wózka dostajemy firmową folię przeciwdeszczową.

 

 

Co myślimy o nowym litetrax 4 ?

To fajny kompaktowy wózek, idealny do miasta. Jeśli jednak mamy nieco trudniejszy teren spacerowy warto zainwestować w wersję AIR (na pompowanych kołach), która osobiście bardziej przypadła mi do gustu. Cena wózka jest adekwatna do jakości. W zestawie otrzymujemy to za co zazwyczaj musimy dopłacić  i to dość dużo – folia przeciwdeszczowa, pałąk i organizer, to to co joie oferuje nam razem z wózkiem. Patrząc na ceny innych wózków jest to bardzo ekonomiczny wózek

To co również przemawia na korzyść litetraxa to  składanie -wózek składa się jednym ruchem ręki, spokojnie zrobimy to z dzieckiem na rękach.

Sporo waży, dlatego nieszczególnie nadaje się do wnoszenia na 3 czy 4 piętro, ale jeśli nie musimy tego robić warto się nad nim zastanowić.

W joie córce spało się bardzo dobrze, jak widać na zdjęciach Sporo jeszcze śpi na spacerach, więc to również  duży plus.

Kontakt

4KIDS SKLEP FIRMOWY

ul. Józefa Marcika 27

30 - 443 Kraków

+48 881 919 785

9 - 17


Copyright © Joie
Projekt i wykonanie: