Mytrax

Dzięki uprzejmości firmy 4kids miałyśmy okazję testować nowość na rynku Joie Mytrax w kolorze Foggy Grey. Mytrax to nowy wózek w rodzinie Joie. Wizualnie na pierwszy rzut oka jest bardzo podobny do Joie Litetrax Air.

To co wyróżnia nowy model to przede wszystkim fakt, że może służyć nam jako wózek od urodzenia.

 

 

Decydując się na ten model w zasadzie możemy być pewni, że wystarczy nam od początku do końca okresu wózkowania.  Julia, która jest wyjątkowo wysokim dzieckiem, ma sporo miejsca jako prawie dwulatka ????

 

Część spacerowa wózka składa się w całości, dzięki czemu oszczędzamy ogromną ilość miejsca.  Zazwyczaj a nawet prawie zawsze wózki z zestawów 2w1 niestety nie składają się w całości, musimy osobno złożyć stelaż, osobno siedzisko spacerowe, przez co zwłaszcza przy pakowaniu wózka do samochodu możemy się nieźle umęczyć.

Wózek złożony stoi sam ????

Początkowo testom nie sprzyjała pogoda ???? Ale mimo deszczowej aury Jula w mytraxie się porządnie wyspała ???? Na zdjęciu oparcie rozłożone maksymalnie i maksymalnie zaciągnięta buda.

Wózek ma  oparcie regulowane  za pomocą dźwigni, jest to wygodne i intuicyjne rozwiązanie. Mamy kilka pozycji do wyboru (4). Dźwignia znajduje się z tyłu siedziska, na górze.

 

Mamy do wyboru 3 wysokości pasów, pasy przekładamy w prosty sposób- wyciągamy i przewlekamy z tyłu w odpowiedni otwór. Pasy mają specjalne miękkie osłonki. Tapicerka wózka jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku.

Fajną sprawą jest pokrowiec na pałąk. Osobiście nie lubię piankowych pałąków, odczuwam potrzebę uszycia do nich pokrowca albo obszycia skórą ( mimo, że szyć nie potrafię ???? ). Tu pałąk jest wykonany z plastiku (mniejsza szansa, że dziecko przegryzie ???? ) i schowany w pokrowcu odpinanym na zamek. Brawo- ściągamy bez problemu i możemy wyprać.

 

Wózek składa się w całości z pałąkiem. Pałąk jest wypinany dwustronnie, czyli żeby go zdjąć musimy nacisnąć z dwóch stron. Liczę na to, że może w kolejnym wózku Joie  pałąk będzie wypinany z jednej strony ????

Kosz jest dość pojemny. Posiada dodatkową przegródkę, gdzie wygodnie możemy schować rzeczy, które powinny stać, np. butelki . Warto jednak pamiętać, że przy oparciu rozłożonym „do spania” dostęp do kosza jest nieco utrudniony, więc warto wydobyć z kosza wcześniej coś co przyda nam się w czasie długiej drzemki naszego szkraba.

 

Hamulec jest umieszczony przy prawym kole, wygodny w obsłudze, identyczny jak w modelu litetrax. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że rurka  stelaża na dole jest umieszczona wysoko, mamy sporo wolnej przestrzeni na zamaszyste kroki. Po krótce- bez szans na kopanie w stelaż.

 

 

Podnóżek w Joie Mytrax jest regulowany, co będzie bezcenne dla maluchów i długo potrzebne dla dzieci, które często i długo śpią w wózku. Dodatkowo podnóżek ma warstwę ochronną, czyli spokojnie można wykładać nogi na podnóżek, obędzie się bez strat i szorowania. Wystarczy przetrzeć i już ????

 

Trochę danych

Drugi pasażer jeszcze w brzuchu,dlatego nie bylo okazji przetestować gondoliale dla ciekawych może się przydać:

wymiary zewnętrzne gondoli (dxsxw): 83 x 42 x 58,5 cm

wymiary materacyka: ok. 72 x 30 cm

waga: 3,79 kg

Mytrax posiada w zestawie uchwyt na kubek, nie posiada jednak firmowego organizera (jak to jest w przypadku modeli Joie Litetrax i Joie litetrax Air ). Ale nie ma tego złego, moim zdaniem uchwyt jest wygodniejszy.  Na rączce nie powinno wieszać się toreb, ale mały organizer na telefon i portfel nie zaszkodzi ????  Tu przykładowy pasujący idealnie  organizer.

 

Buda w wózku jest sporych rozmiarów, posiada dodatkowy panel, który jest dostępny po rozsunięciu zamka.

Tu buda w mniejszym rozmiarze. Mamy też podgląd na pasażera w postaci okienka, okienko na rzepy.

Buda w pełnej krasie. Po prawej i lewej stronie posiada siatkę wentylacyjną .

Rączka jest regulowana, co przyda się rodzinom, gdzie wózek użytkują osoby o różnym wzroście.  Maksymalnie wyciągnięta na zdjęciu poniżej (max wysokość rączki to 109 cm, minimalna 99 cm).

Wózek składa się jedną ręką, wystarczy pociągnąć za uchwyt schowany na siedzeniu ???? Żeby rozłożyć wystarczy zwolnić blokadę  i rozłożyć wózek.

Joie Mytrax to wózek, który może być naszym jedynym wózkiem od początku do końca. Kupując go już na etapie „gondoli” możemy mieć pewność, że dziecko z niego nie wyrośnie ( wózek ma sporo dłuższe oparcie niż jego brat litetrax). Wadą, która może nas powstrzymać jest jego waga (ale większość pierwszych wózków jest wygodna a ciężka) i brak obracanego siedziska, co przeszkadza niektórym dzieciom, ale tez nie wszystkim. Koszt zestawu 3w1 ( spacerówka, fotelik, gondola) to ok 2300 zł. Koszt zestawu 2w1 (spacerówka, gondola, bez fotelika) to ok 1900 zł.

Kontakt

4KIDS SKLEP FIRMOWY

ul. Józefa Marcika 27

30 - 443 Kraków

+48 881 919 785

9 - 17


Copyright © Joie
Projekt i wykonanie: